| jack_4659 a întrebat:

Am 14 ani, 1, 76 cm si 70 kg si as vrea sa dezvolt un pic masa musculara dar nu am timp de sala ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți face gimnastică acasă, alergă prin parc, urcă și coboară în ritm alert scări, exerciții cu ganstere, etc.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Nimic. Daca nu ai timp macar o ora 3-4 zile pe saptamana, poti sa uiti de muschi. Ca sa nu mai vorbim de un sport care te-ar dezvolta armonios cum ar fi inotul... Eu zic sa te gandesti mai bine daca ai sau nu timp. Poate ca ai putea sa renunti la iesirea aia din fiecare seara, sau sa o scurtezi cu o ora si ai avea timp de sala.
Shin.

| jack_4659 explică:

Am spus ca nu am timp de sala nu de alte sporturi cum ar fi inotul