| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani ai de vreo 4 ani ma confrunt cu unghii incarnate la picioare, acum le am incarnate la ambele degete mari in fiecare parte. Stiu ca sunt de vina pentru aceasta problema din cauza tăierii necorespunatoare a unghiilor si pentru ca purtam de obicei incaltaminte mai stramta. Intrebare: Exista vreun tip de operatie in care ti se scoate unghia de tot fara a mai creste NICIODATA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Vrei sa ti se scoata unghia de tot? Adica din carne? Cu alte cuvinte sa ramai fara unghie? Exagerezi, mai bine taieti unghiile regulat, nu le lasa sa creasca asa mari si nu ai nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa apelezi la in medic(el va stii sa te indrume& ajute).
(nu cred ca vrei de altfel sa se inrautateasca situatia si sa ai de lucru cu micozele piciorelor)

| Holy2010 a răspuns:

Unghia aia are un scop acolo. Stiu ca doare la fiecare pas cand e incarnata dar sa nu trecem direct la solutii radicale. E bine sa te vada un medic.