| Stefan2424 a întrebat:

Am 15 ani, inaltimea mea este 1.58 si am 54.5 Kg! Este in regula sau mai trebuie sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Daca ai ajunge pe la 50 ai fi perfect! teoretic se spune ca trebuie sa ai Kg cu 10 mai putine decat inaltimea adica 48, dar nu e intotdeauna o regula! Te pup

| AnoAnonima0 a răspuns:

Nu.

| annempx a răspuns:

Ar trebui sa ai greutatea asa incat sa fie cu 10 mai putin decat centimetrii inaltimii (daca ai 1, 58 trebuie sa ai in jur de 48-50 de kg) dar daca te simti bine in corpul tau, e ok!

| Ketch a răspuns:

Atâta timp cât te simți bine în corpul tău, nu este nevoie nicio schimbare.

| AdrianVN a răspuns:

Lol,la fel și eu dar am 60 și ceva de kg pentru ca Pateu Ardealu...