| Aandraadaa a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Am 49 de kg, aproape 14 ani, si 1.58 m. Ar trebui sa mai slabesc sau e in regula asa? Si cum se calculeaza chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Alissonn14 a răspuns:

Pai trebuie sa ai cu 10 kg mai putine decat inaltimea.Deci da, e aproximativ ok. Poti cauta pe net sa vezi cate kg ar trebui sa ai, sunt site-uti. Bafta!

4 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

E binisor.ar trebui sa ai vreo 47. dar e ca si asa la varsta ta...PUP!:*... funda?

| xMihaela a răspuns:

Poi eu am 12 ani(13 in ianuarie) si am 33 de kg

| madalina954u a răspuns:

Daca ai 1.58m ai nevoie de o greutate (cu 10 mai putin) de 48kg. Dar stai linistita mie mi se pare ca esti numai bine si cu 1kg in plus sau minus tot aia e (parerea mea). Eu de exemplu sunt sub limita deoarece am 1.61 si 48 de kg. si sincer mi se vad coastele blushing si as vrea sa ma ingras putin. dar nu pot straight face deci eu cred ca estyi destul de bine.