| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, sun fata, si am 1.58 m si 50 kg. este buna greutatea sau trebuie sa slabesc. daca trebuie sa slabesc ce pot face?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să mai slăbești?
Pentru doar 2 kilograme pe care le ai în plus, fă mai multă mișcare fizică zilnică, alege fructele în locul dulciurilor, consumă carne slabă, lactate degresate, etc.
Ești bine.
Pa, pa.

| PredatoR a răspuns:

50 de kg au modelele la 20 si cv de ani si sunt si inalte, tu ai 13 ani, 1.58 inaltime, 50 kg si ti se pare ca este buna greutatea pe care o ai? logic ca trebuie sa slabesti.

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru PredatoR):

Ce porcarie! cine zice ca trebuie sa fie ca fotomodelele? alea nu sunt exemple de urmat,care cad si mor pe scena?! sunteti niste incuiati,va lasati pacaliti de mass-media, daca in toate revistele scrie ca trebuie sa ai greutate de anorexica ca sa fi "bine" asta inseamna ca au dreptate? ce erau femeile inainte si ce au ajuns acum.te sperii de ele si unele tot vor sa mai slabeasca.din cauza oamenilor ca tine se infometeaza atatea adolescente si se imbolnavesc, lesina pe strada, devin anorexice, oameni fara minte care incurajati ceva nenatural.revenind la subiect, la 1, 58, greutatea pe care o ai e perfecta.la carte ar trebui sa ai 48 de kg, dar crede-ma ca nu conteaza 2 kg in plus sau in minus,daca tie iti sta bine asa! si te simti bine! cat despre celulita,nu prea ai ce sa faci in proivinta ei, aia este de la alimentatia nesanatoasa si poate fi mostenita de la parinti, nu conteaza cat de slaba esti, celulita NU se topeste prin cura de slabire. poti sa o ameliorezi prin masaj energic si schimbarea regimului alimentar in caz ca mananci lucruri nesanatoase, fast food etc.

| PredatoR a răspuns (pentru Andreeamirabelle):

Nu a zis nimeni ca trebuie sa fie anorexica, da' nici cat vaca. Sa arate bine...

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru PredatoR):

La 1,58 si 50kg se pune problema ca e grasa? sa fim seriosi...cum poti sa faci comparatie intre o fata normala si scheletele alea de pe podium? alea nu sunt femei si nicio femeie nu trebuie sa arate asa.alea sunt fiinte chinuite, mananca numai salata goala si beau apa plata si pe urma mor pe scena la 20 de ani...

http://www.eva.ro/......ide-2.html

| PredatoR a răspuns:

Sa nu se inteleaga gresit, nu e cazul ei.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Esti foarte bine happy

Răspuns utilizator avertizat
| sweetgirl13 a răspuns:

Faza e ca am ceva celulita pe picioare si posterior si nu stiu cum sa scap de ea

| Okami23 a răspuns (pentru sweetgirl13):

Celulita la 13 ani? cine te-a prostit in halul asta

| Dyana230499 a răspuns:

Staii linistita esti Ok. Eu am 1.62 si am 41 de kg. laughing

| Dogg_7395 a răspuns:

Nu am inteleles niciodata chestia cu slabitul la fete. eu CRED ca acum sunteti in crestere deci nu va abtineti sa mancati mai mult, dar nici cum au zis si cei de sus "sa va faceti cat vaca" 55 kg mi se pare suficient mie.Si cand zic "mancat" nu ma refer la salate tot timpul happy

| DenyCreatzaa a răspuns:

Ai o greutate potrivita inaltimii tale!