| NaRuToSkUmPiK a întrebat:

Am 15 ani si 2 luni si am 175 cm inaltime, am cautat pe internet, dar nu am gasit nimic sunt clasa a 10-a cel mai mic la ani din clasa am colegi mai inalti ca mine, dat toti sunt cu an an mai mari ca mine. Credeti ca sunt destul de inalt pentru a juca basket?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e inaltimea potrivita, esti mai mic -> incapi mai usor printre aia mari, esti mai mobil, esti om bun pentru pase. Eu sunt a 12a si am 170 cm si mda, sunt aproape cel mai mic din clasa. Cel mai inalt avea 205 dar s-a mutat la alt liceu, acum detine recordu unul pe la 194.

| NaRuToSkUmPiK explică (pentru anonim_4396):

Mai am si eu 2 ani in 2 ani sper sa cresc macar 5 cm pana la 1, 80 xD, mersii oricum de sfaturi happy

1 răspuns: