| alexa2829 a întrebat:

Am 18 ani am 90 de kg acum sunt la dieta, sunt vanzatoare la un magazin azi o venit un om si ma intebat daca sunt soacra la patron care are 60 de ani,ieri cineva a venit din nou si m-a intrebat daca sunt nevasta la Toader asta fiind tata nu stiu ce sa mai fac ma simt oribil in pielea mea toata lumea ma face Doamna ce sa fac sa umai arat asa matura.E din cauza la kg multe,totusi lumea zice ca sunt draguta la fata. ochii albastri, ten alb, par saten dar intr-adevar sanii mari si burta maini picioare asta este oricum am sa tin aceasta dieta si am sa slabesc.Va rog din suflet sa-mi ziceti ce sa fac sa numai arat asa matura!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deutzadia a răspuns:

Tine-o tot asa cu dieta,nu te lasa, ambitioneaza-te ca o sa reusesti si nu poti face sa nu arati matura, asta este fata ta, unele persoane arata mai tinere sau mai batrane, chiar daca sunt slabe sau plinute.
Spor la dieta.:*

6 răspunsuri:
| DushulRece a răspuns:

Sa inveti sa scrii corect

| marianamay a răspuns:

Incearca sa faci sport,sa nu mai mananci dupa mult,sa nu mai consumi grasimi:carne de porc, paine, sucuri acidulate, cartofi prajiti, gogosi.Am facut si eu asa si a functionat, am slabit si ma simt minunat, crede-ma ca iti va prinde bine o schimbare, demonstreaza-le tuturor ca ai ambitie.Mult success :*:*

| marianamay a răspuns (pentru marianamay):

Am vrut sa zic dupa ora 18

| alexa2829 explică:

Scuza-ma Dusul Rece eram foarte nervoasa in acel moment si nu am avut timp de pus semne de ortografie sau scis atat de corect cum zici tu dar crede-ma pot sa scriu si corect k doar sun la filohappy

| MayanMistica a răspuns (pentru alexa2829):

Cu mesajul asta poti spune ca urmezi cursurile unei facultati de filologie? Deja ma sperii cand aud ca cineva urmeaza dreptul. Nu cred ca as dori sa fiu reprezentata de cineva care nici macar sa scrie corect nu stie.

| mariaa94 a răspuns:

Sa ai incredere in tine si sa nu renunti la dieta ta.