| sopranaCadaverica a întrebat:

Am 21 de ani, sunt fata si am pielea extrem de alba... si… ACNEE! Voi merge la mare curand a doua oara in viata mea. Am observat ca daca ma expun la soare, tenul devine si mai acneic, mai iritat, mai inestetic! Ce crema speciala as putea folosi pentru fata? Aceeasi crema cu FDP 50? (pentru piele sensibila) Sau trebuie una speciala, inainte de asta de 50? As vrea sa nu ma ard, sa ma bronzez frumos, fara sa mi se agraveze acneea.
Si alte sfaturi daca aveti ar fi de folos.
Merci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vrei să ai un bronz frumos - bagă beta caroten! Mănâncă morcovi, sau fă suc și bea-l!

| alina2k18 a răspuns:

E super ok 50 pentru fata.
...-p10057109
...-p10054412
Fara stat la soareintre 11-16.
Inainte de a aplica produsul cu SPF poti pune crema pe care o folosesti tu de obicei si dupa 2-3 mins pui SPF.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cauta sa consumi mai multe alimente bogate in fibre, cauta sa mananci doar paine neagra sau integrala, cauta sa faci o cura de dezntoxicare cu argila alba. Succes!

| sopranaCadaverica explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Fac toate astea, chiar mananc ''foarte curat'' fiindca vreau sa si slabesc. Dar acneea e la fel ca atunci cand mancam porcarii si mult zahar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai mai bine alba eu sunt mulatru și aș da orice ca sa fiu alb happy.

| JusTPauL a răspuns:

Nu te-ai gândit sa mergi la solar?
Dacă ai tenul foarte alb e clar ca o sa te inrosești ca dracu.
Frantuzoaicele sunt foarte albe dar mai bine de jumătate din ele sunt bine bronzate și sunt foarte sexy.