| Eugeniusu a întrebat:

Am 4 cosuri rosii pe fata, le-am stors si s-au inrosit. Cum as putea scapa de ele sau macar sa nu mai fie atat de rosii pana la dimineata, fara solutii si creme speciale, ca n-am. Maine este o zi speciala pentru mine si n-as vrea sa apar cu acele cosuri pe fata. Dau funda si vot, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Roaga o prietena sa te fardeze.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa îți aplici si o masca cu miere. Are efect calmant happy

| iAMVi a răspuns:

Data viitoare nu-ti mai stoarce cosurile, doctor Oz spune sa le intepi cu un ac, si apoi sa storici usor, ca altfel se irita pielea

| UzOm a răspuns (pentru iAMVi):

Ac sterilizat. Nu de alta dar, sunt sigur că nu vrei să se trezească cu ceva mai mișto.

| BloodyLips a răspuns:

Un cub de gheata sau o felie de castravete peste ele.Pe internet sunt foarte multe solutii rapide pentru cosuri, bafta!

| denisHunTer a răspuns:

Salut! Si eu am cosuri pe fata, si cand mi se inrosesc ma ung pe fata cu o crema babeasca. bicarbonat de sodiu o lingura nici prea plina nici prea goala, si apa suficienta cat sa inmoaie amestelul dar sa nu fie in exces. dupa ce prepari crema trebuie sa o aplici pe cosuri, pe toata fata daca vrei, si o lasi sa se usuce, dupa ce se usuca mai stai cu ea pe fata inca 15 minute dupa care te speli cu apa calda si sapun! spor!