| 1adrian1 a întrebat:

Am 72 de ani, am cancer la colon, si de fiecare data cand urinez(pipi) ma ustura, sunt in faza terminala si nu voi mai trai mult! Vreau sa stiu daca exista vreun medicament care sa nu ma mai usture! va rog ajutati`ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Mergi la medicul de familie pentru un atibiotic. Poti incerca pana atunci sa iei Urinal, o sa-ti amelioreze simptomele.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi pare extrem de rău de sitauția în care te afli. Și mama mea a murit de o formă de cancer acum mai bine de doi ani, iar acum tata se luptă cu un cancer de prostată cu metastaze osoase și ale măduvei osoase în contextul în care mai bine de doi ani am mers de nenumărate ori la medic și nu a văzut nimeni nimic (din acest punct de vedere, spitalul județean Argeș este zob!), are 2 nefrostome scoase la nivelul pielii din rinichi pentru a urina, îmi este extrem de greu cu această luptă pe care o duc alături de el pentru că știu că voi pierde războiul.
Trecând peste acest aspect, medicul de familie/medicul curant (oncolog, urolog) trebuie să-ți prescrie un medicament în acest sens, noi aici răspundem în sensul de sfat, îndrumare nu și de administrare.
Poți bea ceai de mușețel/gălbenele, capsule cu aloe vera, băi de șezut cu coada calului/șoricelului, antibiotic, (ai și o infecție la nenorocita asta de boală), etc.
Fii puternic! Sănătate!
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Bea ceai de frunze de merisor si cozi de cirese pana la 3 cani pe zi!

| Veme a răspuns:

Vezi ca de fapt usturimea asta inseamna INFECTIE URINARA. Medicul de familie iti poate prescrie un antibiotic si in doua trei zile te lasa durerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tictura de ienupar este cea mai buna. Mai ai cateva sfaturi bune si aici http://www.doctoracasa.ro/......stita.html
Aceste metode au ajutat in cele mai multe cazuri. Eu iti doresc sa mai traiesti inca 20 de ani, si sa o faci zambind!