| jamia a întrebat:

Am 81 de kg si am 16 ani vreau sa slabesc in doua luni jumate cam 15 kg voi ce ziceti o sa reusesc? la sala nu ma pot duce ca n-am bani si stau la tara si nu pot sa alerg ca se rade lumea de mine! ca asa e la tara. Am nevoie urgent sa slabesc ca sa merg la nunta! va rog sa-mi ziceti daca o sa reusesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

@pătrățel eu si cand ma dadeam cu skatu lumea radea de mine la tara
legat de intrebare la tara la tine nu este vreo vale? ca daca era asa te duceai sa alergi acolo eu am norocu ca stau intr-un sat care este la 1 km de stadionul de footbal si alerg acolo

| adriangabor92 a răspuns:

Fa sport

| adutzadragutza a răspuns:

Putina atentie la alimentatie(elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic; consumata inainte si dupa masa,in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp), combinata cu 20-30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te a ajuta sa slabesti treptat, frumos si sanatos.Succes.
adutzadragutza a răspuns:
Http://www.gradinamea.ro/6_sfaturi_sanatoase_pentru_a_slabi_8260_550_1.html
http://www.sfaturi-diete.com/......i-sanatos/
http://www.divahair.ro/......bi_sanatos funda :-/

| tiriboxi a răspuns:

Buna daca esti hotarit sa incepi un program care are ca scop principal mentinera greutatii la un nivel optim si crezi ca poti respecta recomandarile facute de cei mai buni nutritionisti din lume pot sa te ajut informational sa atingi aceasta tinta contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| roxana94 a răspuns:

Poti să reusesti. Incearcă să faci exercitii fizice in casa( abdomene si cauta pe internet exercitii) şi să respecti o dietă. Acum că a venit timpul frumos, ai spus ca stai la tara, ajuta-i pe ai tai prin gospodărie, si faci exercitii fara sa rada nimeni de tine. Bafta!

| poppies a răspuns:

Rade lumea de tine?laughing)o ce gluma buna.Mereu am fost arata pe strada din cauza modului cum ma imbrac sau chestii de genul.Si? Alearga draga, mai cu seama ca stai la tara. Spor!

| pink10 a răspuns:

Poti face sport, la fel de bine si acasa happy Tine un regim foarte bine pus la punct, bazat pe legume, fructe si foarte multa apa... Sportul este esential! Nu o sa poti slabi 15 kg straight face Este mult prea mult...Trebuie sa slabesti gradat, daca nu vrei sa vezi niste urmari dezastruase asupra pieliiwinking Nu uita sport ( acasa ) si manaca bine si sanatoswinking
Funda?batting eyelashes

| Dee_9331 a răspuns:

Mai bine ti-ai lua o prietena cu tine si ati alerga impreuna si nu ati mai baga in seama lumea. Daca ai tai nu au nimic impotriva de ce nu?