| JacquesAion a întrebat:

Am 14 ani, 1.68 si 64 kg. La anul trec intr-a noua, deci vreau sa slabesc *hi5 logic*.
Mi-am planificat astfel: dimineata, de la ora 9-10, am sa incerc zilnic sa alerg 30 de minute impreuna cu 3 amici, apoi, in aceeasi zi, sa merg la fotbal vreo 2 ore, si sa mai fac si sala. Facand toate astea, imi planific sa slabesc cat sa arat ca un om normal (vreo 10 kg, cred). Ce spuneti, reusesc toate astea in doua luni?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La sala fa exercitii de tip cardio sau ia-ti acasa o bicicleta medicinala si fa la ea. Exercitiile de tip cardio te ajuta foarte mult la slabit.
Din ce ai zis, ai omis ceva:dieta.Trebuie o oarecare dieta sau retinere de la dulciuri si paine.Si eu am probleme cu greutatea.
daca te vei tine de treaba, sport+o dieta usoare vei slabi garantat.Nu esti asa de plinut, ar trebui sa mai slabesti vreo 5-10 kg.Succes

| Skylar a răspuns:

Hi 5....asta e un cuvant pe care nu l-am mai auzit de mult timp...

| justadream94 a răspuns:

Da..incearca vreo 3 ore de sport pe zi si trage tare. uita de lene

| JacquesAion explică:

Multumesc mult amandurora!
Apropo, Gabytza, ce se intampla daca-mi suprasolicit corpul?

| Gabytza123 a răspuns:

Nu e recomandat sa slabesti asa mult in 2 luni, normal/sanatos in 2 luni vei slabi maxim 4-5 kg eu zic ca daca iti vei tonifia corpul o sa arati bine pentru inaltimea ta mai ales ca esti baiat si ai grija sa nu iti soliciti prea mult corpul. Daca iti alegi 1 activitate, sa alergi sau sa faci fotbal si esti mai atent la ce mananci o sa fie mult mai bine.Si nu iti face probleme pentru ca in timp vei slabi de la sine acum e si perioada cu dereglarile hormonale. Stiu din propria experienta si din sfaturile antrenoarei mele