| racc a întrebat:

Am amigdalita acuta si mi-am cumparat tinctura de propolis. Cum se administreaza? Pe prospect scrie doar 30 picaturi de 3 ori pe zi, dar cum in apa sau cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Ia o lingura de zahar si peste care pui 30 de picaturi de tinctura si incearca sa tii putin zaharul inspre gat si dupa inghiti.
Incearca sa nu mananci sau sa bei imediat pentru ca sa isi faca efectul.Eu asa fac de fiecare data. happy

4 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Merci de funda! Insanatosire grabnica happy

| Addaa1998 a răspuns:

De obicei cu paine dar si cu apa este bine!

| 8DarthVader8 a răspuns:

Eu cand luam tinctura de propolis puneam intr-o lingurirta zahar iar dupa 10 picaturi de tinctura.Asa mi-a spus doctorul