| SoreLove a întrebat:

Am amigdalita pultacee. de 6 zile iau tratament, si azi am fost la ORL, si mi-a dat alt tratament. Am si puroi foarte mult pe amigdale. Credeti ca imi va trece pana la revelion? Ce metode stiti pentru a-mi trece cat mai repede? dau funda. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyNaty a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Mie mi s-a propus sa imi scot amigdalele, dar am refuzat.Si nici tu sa nu faci prostia asta, sa te operezi...Pentru ca ele iti ofera protectie.Cu siguranta o sa iti treaca pana la revelion.Dar depinde si de organism.Eu luam augmentin o saptamana si imi trecea.Imi mai dadea tantum verde si tot felul.Si niste pastile, insa am uitat cum se numeau.Augmentin e antibiotic apropo!happySper sa iti treaca si sa ai parte de sarbatori linistite:p!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ia antibioticul prescris cat mai corect posibil( la ore fixe si atatea zile cat ti s-a indicat). El este singurul care te vindeca.Mananca fructe si legume proaspete pentru aport de vitamine.

| IzabellaLoredana a răspuns:

Aveam aceleasi probleme in copilarie, eu nu cred ca o sa iti treaca foarte repede.Iti recomand multa odihna si sa nu bei lichide fierbinti.O sa mai dureze vreo saptamana, dupa parerea mea. Depinde cum raspunde organismul tau la astfel de infectii.
Insanatosire grabnica si sarbatori fericite iti urez!