| Onixuţa a întrebat:

Ieri am simţit în zona plămânului stâng, în spate, în zona coastelor un junghi neînsemnat. Astăzi îl simt din nou. Am puroi pe amigdale. La două săptămâni e obicei să fac amigdalită pultacee. Nu am streptococi sau altele. Ultima dată a trecut de la sine amigdalita. Am luat vreo 2 zile de Zinnat şi a trecut. Am avut vreo 3 pneumonii, cateva bronsite, angine, amigdalite. Despre ce ar putea fi vorba de această dată? Sunt a 8a şi nu mai am timp de doctori. sad Oare e o pneumonie atata timp cat am si puroi pe amigdale sau e doar un junghi de la curent? Mulţumesc anticipat. Fundiţă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BlacK_8915 a răspuns:

E de la curent(s-au ai stat stramb) si ar trebui sa scoti amigdalele

Multa bafta, PACE!