| DaciaRomania a întrebat:

Am auzit că fructele de mare conțin mult colesterol. E adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Colesterolul este rau? Numa experții in medicina )))) este colererol bun și rau, fructele de mare conțin de ala bun

| Dismally a răspuns:

Poate carbohidrati, nu colesterol.

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Fructele de mare nu conțin carbo și grăsimi dar bune

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Alea nu sunt fructe big grin

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Fructe de mare sunt, în gastronomie, un ansamblu de animale marine mici: creveți, languste, stridii, homari, langustine, scoici, sepii, caracatițe etc., servite pe gheață sub formă de cocktail sau folosite ca ingrediente în preparate specifice.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Cele proaspete și fierte, nu

| sweetys a răspuns:

Mai degraba mercur organic. Desi sunt recomandate in curele de slabire, consumul excesiv poate duce la intoxicatie. Deci nu cred ca e vorba de colesterol

| AmyelAspct a răspuns:

Salut! Unele nu iar altele da.....Normal cele care reduc colesterolul sunt: Coacăzele, Fructele citrice, Strugurii, Fructele oleaginoase, Avocado.

| DaciaRomania explică (pentru AmyelAspct):

E vorba de fructe de MARE! Adică gen creveți, scoici, caracatița, etc...