| bobu_1986 a întrebat:

Am avut cateva zile de muca intensa am carat balastru, betoane, si pe parcurs pana astazi a aparut o durere la umarul drep si o dificultate la efectuarea anumitor miscari (apare senzatia ca s-ar incaleca oasele sau ligamente ceva, iar acestea trosnesc si apare si durerea). Nu cred ca este dislocat; nu m-am lovit si nici nu l-am smucit. Exista astfel de simtom aparut la efort? Mentionez ca am mai avut dureri la umeri eu muncind foarte mult; dar nu astfel de simtom cu trosnitul umarului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poate ti-ai fortat un muschi sau un cartilaj. Se mai intampla cand sunt foarte solicitate. Daca te deranjeaza cauta la farmacie si vezi niste creme pentru astfel de dureri, s-ar putea sa mearga si Fastum Gel. Nu cred ca este nimic grav, insa incearca sa eviti sa mai lucrezi prea mult cu umarul ala. Daa nu iti trece intr-o luna, doua nu ar strica sa faci si o vizita la medicul de familie.