| Shalida a întrebat:

Am avut vacanta de vara o lovitura la pancreas si se formase un chist in capul pancreasului dar mi-a trecut dar mai simt din cand in cand o durere mica la pancreas. se poate sa revina? dau funda! mersi happy :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Mergi regulat la medic pentru investigatii pentru a elimina orice urma de indoiala. Din cate am inteles e vorba de o trauma nu de o boala a pancreasului.Trebuie totusi urmarita situatia avand in vedere ca inca mai resimti dureri in zona respectiva.