| Li200La a întrebat:

Am buzele foarte crapate si pale fara nicio culoare. Mi-am cumparat strugurel si tot uit sa il aplic. O prietena mi-a zis ca unguentul de Aloe Vera m-ar ajuta, voi ce credeti? Ce as mai putea folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea1626 a răspuns:

Buna! In primul rand, pentru a scapa de cojitele inestetice de pe buze provocate de uscare, poti folosi un scrub precum zaharul, sau poti folosi chiar si o periuta de dinti. Mai apoi, incearca sa ti le hidratezi cat mai mult. Aceeasi problema o aveam si eu, uitam mereu sa ma dau, insa, de acum, port pe unde ma duc, in orice geanta/rucsac/geaca cate un balsam de buze. Il poti pune pe noptiera la vedere. De asemenea, consuma cat mai multe lichide, nici n ai idee cat de importanta este hidratarea

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tine-l langa tine la vedere si-ti vei aminti. Eu personal recomand mai degraba acele borcanase micute in loc de balsam stick pentru ca sunt mult mai hidratante. O alternativa mai bio ar fi si uleiul de masline sau cel de cocos.

| farfuriaverdex a răspuns:

Nu uita sa te hidratezi happy Si cel de galbenele este foarte bun.