| BachetIV a întrebat:

Ce tratamente naturiste m-ar putea ajuta sa nu mai am buzele crapate, ci elastice, fara nicio crapatura?

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! poti incerca mierea! aplici putina miere pe buze inainte sa culci. incearca sa consumi cat mai multa apa, asta te va ajuta si mai mult!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Aplici miere de albine, lasi sa actioneze 10-15 minute apoi clatesti cu apa calduta.

| kiri11 a răspuns:

Crema de galbenele te-ar putea ajuta big grin

| Cristinaaa57 a răspuns:

Mierea,o aplici pe buze si o lasi cateva minute pe buze

| Oana910 a răspuns:

Acum ceva timp am avut si eu aceasta problema. In fiecare seara aplicam miere pe buze si tineam acest remediu timp de 15 minute, apoi erau extrem de catifelate si moi, fara crapaturi. M-a ajutat extrem de mult. Acest remediu trebuie repetat cel putin o data la doua zile. Probabil ca ai auzit si tu de hidratantul de buze: Baby lips. Eu am scapat usor de crapaturi, aplicam zilnic si aveam mare grija de ele.De asemenea poti opta pentru ulei de masline, la fel ca si cu mierea, il ti 15 minute pe buze. Avocado face si el minuni buzelor! Il recomand cu cea mai mare incredere.Tin sa mentionez ca acestea sunt remedii naturale, am dat un singur exemplu:baby lips, pentru ca probabil nu ai incercat. Mult succes si multa incredere!

| Zozolexa a răspuns:

Cel mai bun tratament e cel cu crema de galbenele.Se gaseste in orice farmacie, e sub 5 lei. Aplic-o de 2 ori pe zi (dimineata si seara)si las-o pe buze.Dar aplic-o intr-un strat mai gros pe toata buza. Sper ca te-am ajutat :*