| Allex23467565 a întrebat:

Am calcat pe o viespe (cred ca moarta) la inceput m-a piscat, m-am facut cu niste spirt si nu ma mai pisca, ar trebui sa fac ceva sa ma ingrijorez? (aveam soseta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai ucis-o pe viespe. Fiindcă înainte de a o strivi, era încă vie, dacă zici că te-a înțepat.;)
Citește lecțiile de prim-ajutor:
http://www.medlife.ro/......iespe.html

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu esti o persoana alergica nu iti face griji...

| StruțulSuprem a răspuns:

O să-ți se umfle piciorul și va trebuie să umbli în cârje un an

| Geaninapink99 a răspuns:

Sa te mai faci cu spirt. Si desigur sa te speli pe picioare in ffiecare seara

| Tobessjd a răspuns:

E doar o piscatura.Insa,dacă ești alergic, poate sa se umfle.Si cu sare poți să dai.Sa nu se umfle.