| Anngela a întrebat:

Am cazut, am aluncat si cred ca mi-am scrantit piciorul, iar acum e vanat si nu -l simt ce sa fac e si putin umflat. Ce sa fac? dati mi urgent o metoda caci am de lucru poimaine si de aceea trebuie sa il vindec cat mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Urgent radiografie! intre tim : comprese reci

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic poate trebuie pus in ghips, nu sta asa ca o sa se agraveze situatia, iar daca medicul il pune in ghips, o lună de zile vei sta asa, vindecarea nu va fi rapidă, ci de durată, ce varsta ai? Si cum ai alunecat? Pe strada? pe scari? sau cum.

| catalynx a răspuns:

In cazul asta suni la 112 si soliciti o ambulanta, e important in primele 24, 48 de ore sa ajungi la urgenta asa zic ei. Si eu am avut o problema mai serioasa la picior la mine a durat un an, cu ajutorul lui Dumnezeu incet incet mi-am revenit.

| Anngela explică:

De fapt nu eu mama mea alunecat l-a munca pe gresie, imi pare rau ca v-am mintit dar nu puteam sa zic, mama are 38 de ani si nu mi-am scrantit piciorul ci degetul mare ( ea si l-a scrantit ) daca pu comprese extra reci se dezumfla ca nu vrea a ajunga la doctor. II va trece. Momentan nu poate calc in el si nici nu il simte.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anngela):

Era gresia udă? Sau cum a alunecat mama ta? Ce purta in picioare? Tocuri sau papuci? Ce lucreaza ea?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Anngela):

Nu-i de joaca! Daca s-a invinetit : este foarte grav! Fugutza la medic!

| Anngela explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da era uda purta papuci lucreaza ca o camerista

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anngela):

Ca si cameristă sună mai bine, decat cum ai formulat tu, multa sanatate dînsei, tu ce varsta ai?

| Maria3802 a răspuns:

Du-te urgent la medic!

| Bugheanu_Marius_1999 a răspuns:

Du-te la doctor ca sa nu ajungi in altaparte....Nimeni nu e doctor pe acest site...

| AndreiCioboata a răspuns:

Ia-ti concediu medical si du-te la doctor