| Lora_6439 a întrebat:

Am cercei in urechi de cand m-am nascut si nu am stat niciodata fara. Am purtat si aur, si argint dar am aceeasi problema: ma doare foarte tare gaura dintr-o ureche, iar daca invart cercelul e teroare. Uneori imi curge si puroi. Gaura cealalta ma doare rar. Mi-am dat cu ceai de musetel dar n-a avut niciun efect. Exista o crema cu care as putea sa-mi dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mioara a răspuns:

Ungete cu neopreol timp de 8 zile.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te da cu crema. Foloseste baneocin pudra si dezinfecteaza cercelul cu solutie concentrata de cloramina de doua ori pe zi.

| anka a răspuns:

Incearca sa observi daca se infecteaza urechea la aur sau la argint. Inseamna ca ai alergie la metalul respectiv. Scoate cerceii din ureche si dezinfecteaza cu spirt. Lasa cateva zile sa se vindece bine.

| kAps UNikA a răspuns:

Mai bine fa o vizita la medic pina nu e prea tirziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti dezinfectezi cerceii si gaurile cat de des poti! ce ai tu este o infectie!

by JhOsE