| Roxanaamon a întrebat:

Buna! In August 2021 mi-am dat gauri in urechi, iar cu gaura din urechea stanga am probleme, inca nu s-a vindecat, imi musteste mereu si simt un glod in interior, ca si cand ar fi coptura, ma doare doar in momentul in care dau cercelul jos sau il introduc. Nu este inflamata sau umflata. Am schimbat cercelul medicinal dupa 4 luni, cam tarziu, desi nu stiam ca daca trebuie mai devreme sau nu. Iar din Ianuarie si pana in prezent am purtat cercei din argint. Gaura de la urechea dreapta e vindecata, insa am probleme cu cealalta. Imi puteti da un sfat ce pot folosi sa se vindece?! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Mergi la chirurgie. Vor elimina infectia.