| DianusIoana a întrebat:

Am cifoza dorsala si cervicala.E bine sa fac ora de sport mai ales handbalul! Vreu sa cer o parere si de la voi eu am citit ca nu prea e bine! Cel mai bine e kinetoterapie si masajul dar nu sa joc handbal...mai ales ca sunt inalta fata de alte fete si cand arunc mingea nu pot sa o arunc de la inaltimea mea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blastphemy a răspuns:

Păi întrabă doctorul de familie sau unde te tratezi. Nu risca ascultând de oricine își dă cu părerea despre sfaturi medicale pe TPU.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si unde e intrebarea?
Cel mai bine ar fi sa ceri parerea unui medic in problema ta.

| DianusIoana explică (pentru darrio2007):

E bine sa joc handbal?

| darrio2007 a răspuns (pentru DianusIoana):

Nu vad ce te-ar impiedica. Doar daca ai dureri care te deranjeaza cand joci.
Dar tot parerea unui specialist este mai buna.

| VICTORTPURO a răspuns:

Inainte de toate mai bine consulti un vertebrolog sau kinetoterapeut, ca sa nu faci mai rau, doar un specialist iti poate spune daca este bine.