| neUtilizator a întrebat:

Am citit foarte multe lucruri bune despre lamaie dar nu am gasit nicaieri dezavantajele consumarii acesteia. ce efecte nebenefice are lamaia?

de ex am auzit ca lamaia afecteaza smaltul dintilor. este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deeeeeebora a răspuns:

Lamaia este foarte sanatoasa mai ales din cauza vitaminii C
dar, pe langa cele enumerate de prietenii nostri de pe TPU daca consumi multa lamaie ai riscul de a dezvolta o gastrita(aciditate la stomac, care duce la arsuri iar arsurile la folosirea unor medicamente impotriva acestei probleme, iar medicamentele le iei de la medic si tot asalaughing )

4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Lamaia albeste dintii, dar in exces face rau inimiihappy

| Adorable a răspuns:

Pai lamaia poate duce la afectiuni ale inimii si ale ficatului. Datorita acidului sau, e adevarat ca poate ataca si smaltul dintilor.
Dar asta numai daca este consumata in exces!

| LoveTVD a răspuns:

Pai daca consumi f multa lamaie nu face bine al inima. funda?

| B0GDI a răspuns:

Consumul excesiv al lamaii poate aduce afectiuni ale inimii.