Întrebare recomandată | 623123 a întrebat:

aveti idee daca detartrajul cu ultrasunete afecteaza cumva smaltul dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Detartrajul cu ultrasunete nu numai ca nu afecteaza smaltul dintilor, ci este chiar recomandat, fiind un process foarte sanatos de curatare a depunerilor de pe smaltul dintilor.

1 răspuns:
| SallAll112 a răspuns:

Nu