| Andreea9222 a întrebat:

Am dintii si maselele f ascutite si m-au zgariat la limba. Ce as putea face sa nu mai fie asa ascutiti. Fara a merge la dentist! fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danaalexa a răspuns:

Ia *** si pilesteilaughing du-te la dentist si intreaba-l doar ce poti face nu trebuie sa te examinezehappy. nu-ti fie frica daca te va examina iti pune anesteziant

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Cu dulciuri. Si eu aveam un dinte ascutit(un dinte canin), dupa ce am mancat o vreme dulciuri am realizat ca nu mai am acel dinte asa de ascutit laughing sau cu calea cea mai buna si sigura du-te la dentist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dentistul e solutia, grabeste-te spre usa lui, singura solutie e sa ti-i pilesti tu, dar cum nu ai experienta nu practica.

| MrXXXdude a răspuns:

Ia o dalta si un ciocan smug

| dexy a răspuns:

Sincer? nu stiu dar banuiesc ca dentistul te poate ajuta si cred ca e cam singura solutie