| ionut332 a întrebat:

TPU! Acum cateva minute mi-am frecat din greseala dintii de sus de cei de jos si cred ca mi-am ciobit un dinte in partea de sus sau ceva, simt cand dau cu limba acolo ca-i zgariat sau ceva, nu ma doare si nici n-am gasit vreo bucata sau ceva de dinte, simt pe gat ca am ceva ca un bob de nisip. Eu n-am mai fost la dentist pana acum, e de facut ceva? Si daca da, cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LG280 a răspuns:

Daca iti pasa de dantura ta, fa-ti o programare la dentist, macar pentru un consult. Poate ti-a sarit o bucatica de smalt. Cu cat mai repede, cu atat mai bine. Este mai ieftin in faze incipiente. Si, in plus, nimic nu se compara cu o dantura naturala, asa ca ai grija de igiena cavitatii bucale, la ce mananci etc.

2 răspunsuri:
| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Da mananca dulciuri multe cu lapte ca iti intaresc dintii

| ionut332 explică (pentru Vacarescu_Adi_1975):

De cand am postat pana acum am mancat vata pe bat si deja am dinti mai albi, cred ca maine imi cumpar si ciocolata alba, poate imi mai cresc o data dintii. laughing)