| neneaspeed a întrebat:

Salut, as avea o problema la care daca s-ar putea sa-mi raspundeti. De ceva timp am o problema cu dintii / maselele, adica am mers la dentist, a inceput sa-mi 'repare prin gura' dar am un dinte care ma doare cand iau aer rece, sau cand beau ceva acidulat, cum sa scap de durerile astea... sunt extrem de insuportabile. :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Schimba pasta de dinti cu fluor gen colgate cu Gennadent Argentum si clateste gura cu Hofident Q10. E combinatie testata de mine pe pielea proprie si pe membrii familiei/cunostinte cu rezultate extraordinare, unde mai pui si costul redus.

| Raducons a răspuns:

O sa treaca poate s-a sensibilizat un pic dupa detartraj dar o sa treaca cu timpul, am avut si eu unul asa si nu mai doare, daca nu are carie mai bine sa nu umble la el, o sa scoata nervul si se termina cu el.

| Sentry a răspuns:

Salut, ma ce e drept, eu am mers la dentist cu aceeasi problema, ma dor dintii la ciocolata, la ceva super rece sau super fierbinte, iar dentistul a zis ca nu am nimic laughing. Parerea mea e ca poate ar trebui sa schimbi dentistul(poate chiar mai multi dentisti din propria experient) sa te consulte si sa ii ceri opinia. Zic asta pentru ca marea majoritate a dentistilor (din cate am vazut), sunt destul de slab pregatiti.

| HHTR a răspuns:

Ești spart la măsea?