| anonim_4396 a întrebat:

Am facut analize de sange in dimineata asta,sa mai vad si eu cum stau cu glicemie,cu magneziu, calciu etc. si am iesit de acolo pe 7 carari.Eram in culorile curcubeului...M-am hidratat(normal, doar am pierdut sange) dar degeaba.Ma simt foarte slabit, daca ma ridic din pat ametesc si n-am chef de nimic.Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un pahar de vin, odihna si mancare cu carne. Eu sunt donator onorific si dau 450 ml si nu-i problema.

| octav005 a răspuns:

Pai sa te odhnesti. o fii de la caldura asta. ai facut insolatie

| AndreiWeisz a răspuns:

De la 3 picaturi de sange te simti asa rau? Cred ca esti anemic.

| Diana661 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ai dreptate.Mi-a aparut la analize.

| Idontcare69 a răspuns:

Bea ceai negru + mananca spanac si piept de pui, sunt bogate in fier si te ajuta sa te pui pe picioare. Si da, bea multa apa.

| xFlo a răspuns:

Hei! Incearca sa mananci legume si fructe happy Vezi ce ai prin casa : morcovi, ardei gras, mere, castravete :* pe langa faptul ca sunt gustoase legumele crude sunt si pline de vitamine, prin fierbere isi perd o arte din proprietati si nici nu mai sunt asa gustoare, dar nici o supa nu ar strica. Sanatate!