| aalyn21 a întrebat:

Cand ma ridic brusc ametesc foarte tare si vad in ceata cateva secunde.Am mai avut probleme de genul acesta, dar doar cand stateam mai mult timp jos.Acum daca ma asez pe scaun de exemplu si stau 5 minute dupa care ma ridic ametesc la fel ca si cand as fi stat 2 ore.De vreo luna am si ostare generala proasta, ma simt obosit fara sa fac nimic.Mentionez ca mi am facut analize de sange dar au iesit ok...(am 19 ani, 180 cm si 90 kg, si nu fac mai nimic in general, cel mult ma duc pana la magazin) multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ralucutza a răspuns:

Repeta analizele, poate fi o lipsa de fier de exemplu.

| LifeFail a răspuns:

Ar fi mai multe cauze pentru apariţia ameţelii. Gândeşte-te puţin. Faci un efort fizic prea mare,eşti stresat,nu te alimentezi cum trebuie,faci mişcări bruşte?
Poţi să încerci să faci exerciţii de respiraţie,plimbări seara,să dormi suficient noaptea,asta te-ar putea ajuta mult. Dacă ameţelile tot continuă fără nicio ameliorare, apelează la un medic, nu e de glumă cu aşa ceva. El te-ar putea ajuta mult mai bine decât oricine altcineva.
Baftă şi numai bine!

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Tuturor li se intampla sa ameteasca cand fac miscari bruste, asta din cauza ochilor. Daca la tine se intampla mai des si din mai multe motive, du-te la un oftalmolog.Am trecut si eu prin asta si fiindca am verificat la timp, acum port ochelari ocazional nu permanent.Bafta!

| manowar1 a răspuns:

Este vorba de lipsa de calciu, care mai tarziu duce la spatmofilie.sunt medic rezident

| Gabriel1 a răspuns:

Ar trebuii sa mai reduci cantitatea de alcool.happyNici acum nu cred ca esti treaz.