| adina_8849 a întrebat:

Am facut candidoza vaginala cum sa scap de ea fara sa apelez la medicul ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Pui o lingurita de bicarbonat de sodiu in putina apa calduta si te speli, apoi mergi la farmacie si cere sa-ti dea ovule pentru candidoza
si in 3 zile iti trece dar sa faci asta in fiecare seara.iti spune farmacista la cat timp sa folosesti ovulele

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa de ea fara minim doua consulturi ginecologice. Orice tratament dupa ureche va duce doar la cronicizarea infectiei si aparitia sechelelor.

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te macar la medicul de familie daca nu vrei sa mergi la ginecolog. Daca nu tratezi corect candidoza de la inceput, aceasta se va croniciza si nu vei mai scapa de ea ani de zile.

| elena a răspuns:

Numai si numai la medic, nu exista alta solutie sau tratament naturist. Mergi la o policlinica cu plata, nu-ti trebuie trimitere de la medicul de familie si nici cartea de identitate.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,poti sa imi dai un mesaj cu id tau, as vrea sa te intreb ceva in legatura cu candidoza vaginala! fiindca, observ ca tu ai avut.si din propria ta experienta ca sa spun asa. vroiam sa te intreb!
multumesc:*!

| simona1992 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu nu vr sa merg la medicul ginecolog si m-am dus la medicul de familie si mi-a dat o crema care s-a dovedit a fi foarte buna NIZORAL am folosit-o timp de o saptamana dupa care nu am mai avut nimic