| Vraciu2016 a întrebat:

Am fost azi la stomatolog pentru ca m-a durut o masea si am aflat ca am avut 4 carii (stiu ca sunt multe) azi mi-a curatat o masea si un dinte si mi-a cerut 300 RON. Vreau sa stiu daca asta e pretul si pentru scoaterea cariei si plombarea ei sau trebuie sa o platesc separat? (Luni se ocupa si de celelalte doua carii).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ti-ar fi spus daca, la urmatoarea sedinta, iti va obtura definitiv cei doi dinti la care a lucrat astazi! Dar si asa pretul /dinte mi se pare mai mare decat cel platit de fiul meu acum 3 luni(90lei/dinte).

| Vraciu2016 explică (pentru alessia5158):

Am fost azi la a doua sedinta si mi-a introus o pasta apoi miercuri o sa-i plombeze... Si da e cu totu'!

| Omis a răspuns:

Mie mi se pare destul de exagerat. Si eu am fost acum 3 saptamani la stomatolog sa-mi curete o masea. In prima zi mi-a curatat un canal si mi-a pus un medicament pana data urmatoare, si am platit 50 lei, iar a doua oara cand am fost, mi-a curatat inca 3 canale(aceeasi masea) si mi-a luat 60 lei, numai ca mie mi-a lasat-o deschisa, pentru ca eu am avut puroi, urmeaza sa-mi puna plomba. Dar nicidecum nu cred ca-mi va cere 300 lei laughing, e destul de exagerat.

| Choasmakerangel a răspuns:

Mi se pare ca e cu totu'.Din ce tin eu minte atat mi-a luat sa-mi plombeze o masea si stai linistit ca am mai multe carii =)