| Angelin a întrebat:

Salut.Am fost astazi la stomatolog, pentru plombarea unei masele.In fine, a plombat cum trebuie toate cele, dar cand incerc sa mestec, sa calc pe masea, sau alte chestii ma doare, nu tare dar ma doare, este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu prea e normal sa te doara... cel putin medicul meu imi zicea tot timpul daca ma doare sa il sun repede. Trebuia sa iti scoata nervul prima data de acolo si apoi sa o plombeze.

| hideaway a răspuns:

Da, este noral fiindca trebuie o zi sa o lasi in repauz, (adica sa nu mai mesteci deloc in ea), poate in cealalta masea dar nu in aceea plombata, timp de o zi sau doua sa nu mananci nimic in acea masea.

| Angelin explică:

Mi-a scos nervul dinainte mia plombat cum trebuie treaba buna dar, ma doare un pic cand apas pe masea din unele unghiuri

| Esperança a răspuns (pentru Angelin):

Si el nu ti-a zis sa nu mananci in partea aceea? Nu mai apasa pe ea, nu o mai atinge...

| asasin2011 a răspuns:

Da este normal ca e nouo mai asteapta vreo zi si trece asa am patit eu

| burly24 a răspuns:

Este normal sa te doara.pana se obisnuieste nervul cu plomba. funda?