| B3ntea a întrebat:

Am fost ieri la sala, prima data..si azi dimineata cand m-am trezit mi-a puscat mana in zona cotului, si ma doare destul de tare, o pot misca foarte usor dar mi-e greu sa o tin dreapta. zona este aceasta https://unsee.cc/zeradogu/ stiti cumva care ii problema? si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogz a răspuns:

Te dor articulatiile pentru ca le-ai suprasolicitat.Nu e nimic grav, ai grija cum lucrezi pentru ca le poti distruge in timp.S-ar putea sa te doara si cotul putin daca il lovesti usor

| B3ntea explică (pentru bogz):

Mersii mult, m-am dat cu crema si deja incepe sa dispara durerea, pe seara ma duc la sala insa nu stiu daca pot face ceva.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ti-ai suprasolicitat articulatia cotului. Aplica un unguent cu antiinflamator, gheata local si fa repaus cateva zile.