| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Am fost la fotbal. Terenul era ud iar am alunecat de cateva ori. Afara era frig am transpirat. De odata m-a luat o durere de spate jos in zona rinichiului stang. Nu pot merge, nu pot îndrepta spatele. Nu am mai avut niciodata probleme de genul. Sunt sanatos nu am probleme cu spatele/rinichii. Ceva sfaturi? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Paula2018 a răspuns:

Sper ca iti dai seama ca trebuie sa te vada un medic din moment ce nu te poti misca... Probabil nu ai avut nimic pana acum, insa cand ai cazut, de la o lovitura mai puternica probabil s-a intamplat ceva pe acolo. Sau poate fi o raceala puternica. Sincer eu, am avut o problema anul trecut in care ma dureau foarte tare rinichii si nu ma puteam misca, insa durerea era la plamani (un fel de pneumonie aveam) si nu-mi dadeam seama exact. Cel mai ok e sa mergi la urgenta si o sa te ajute ei. Nu cred ca e momentul sa incerci leacuri de pe internet atata timp cat nu te poti misca. Insanatosire grabnica!

| Razvan_Steffan_1992 explică (pentru Paula2018):

Buna ziua. Mi am mai revenit. Inainte nu puteam sa stau drept acum pot, ba chiar pot si sa merg. Mai simt dureri in unele momente cand fac unele miscari cand incerc sa ma intind in pat sau sa stau jos. Am luat o crema de la farmacie nu prea are efect, voi lua si pastila dupa ce mananc. Ceva sfaturi va rog? Durerea este la spate in stanga jos

| Paula2018 a răspuns (pentru Razvan_Steffan_1992):

Buna happy Da ce pastile iei? Nu stiu ce sa te sfatuiesc... eu recomand Puterea Ursului, am inteles ca este foarte buna pentru calmarea durerilor. Eu recomand, daca tot nu vrei sa mergi la medic, sa incerci crema, roaga pe cine ai pe aproape sa iti faca un masaj si sa incerci sa te odihnesti, fa-ti un ceai si vezi cum te simti. Daca aceeasi situatie persista si maine, te rog sa mergi la medic! happy

| SynapseNinja a răspuns:

Recomandarea mea e să te vadă un medic. Mai exact, du-te la urgență. Chiar dacă nu ai avut nimic până acum sau ești sănătos, dar poate din cauza loviturii puternice te-a afectat.