| viviloll a întrebat:

Am fost muscata ieri de un caine maidanez. Astazi am facut vaccin antirabic si mi-a spus ca nu am voie pepsi/cola, ciocolata alba/neagra, alcool, energizante, ceai verde/negru. Ciocolata am voie, dar nu in exces. Daca dupa prima luna consum ce am enumerat mai sus dauneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Poti sigur ca poti doar no sa stai 5ani camcat dureaza efectul vaccinului.Si dupa doua saptamani e ok

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O lună de zile nu mori și tu happy

| viviloll explică (pentru Azµre):

Intrebarea a fost daca dauneaza, nu daca mor big grin

| Azµre a răspuns (pentru viviloll):

Și răspunsul meu a fost ironic, o lună de zile nu mori și tu să nu mănânci ciocolată, sucuri și alte prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi consuma liniştit după o lună, chiar şi două.
Te pup!

| viviloll explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am uitat sa mentionez si faptul ca mi-a spus minim doua luni nu am voie. Dar nu vad cu ce ar dauna. Probabil macar cat imi face sedintele de vaccinare sa stau linistita. M-au chemat saptamana viitoare sa fac urmatorul vaccin, iar atunci se decide daca mai e nevoie de altele.