| CartoonN a întrebat:

Am fost pe seara la sala si am inceput sa fac exercitii mai intense pentru fiecare parte,piept,picioare,spate, abdomen...am vreo luna de cand ma duc insa nu am fortat asa tare.Atat in timpul exercitiilor imi tremura corpul insa si dupa ce-am terminat...simteam ca nu mai ajung acasa.Imediat m-am gandit la coloana, am scolioza, e normal sa-mi tremure corpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cand o sa te obisnuiesti cu exercitiile

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fa-ti un program, lucreaza maxim 2 grupe pe antrenament.

Ce antrenament ai acum exact?

| CartoonN explică (pentru Cosmin86):

Flotari 3 seturi, 10 flotari si apoi fac o mica pauza
Genoflexiuni cu bara in spate, 5 kg intr-o parte 5 in cealalta.Tot cate 3 seturi.
Tractiuni, 3 seturi si abdomene.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CartoonN):

Ok, fa o zi de tractiuni, o zi de flotari si o zi de picioare.

In ziua de tractiuni faci 4 tractiuni diferite, 3 serii fiecare => 12 seturi in total. La fel in ziua de flotari si de picioare.

Restul zilelor pauza ( sau alergi, inoti, faci ceva cardio )

| CartoonN explică (pentru Cosmin86):

Ma duc la sala sa fac doar tractiuni? ma gandeam sa fac putin din toate...am fost azi iar, pfooa si mai si, durere si mai mare...am venit am bagat somn si cand m-am trezit eram teapan si imi tremurau picioarele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CartoonN):

Pai eu ti-am imbunatatit antrenamentul actual happy

Daca vrei sala, fa o zi piept, o zi spate, o zi umeri si brate si o zi picioare.

Incepi cu exercitii de baza si termini cu cele de izolare.

| CartoonN explică (pentru Cosmin86):

Dar de tremurat, cam cand nu o sa mai tremur? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru CartoonN):

Cand o sa te obisnuiesti cu exercitiile

Răspuns utilizator avertizat
| kovacskriszti a răspuns:

Iti tremura din cauza muschilor prea obositi. Dupa ce te odihnesti nu o sa mai ai nimic

| TeodoraC a răspuns:

Da, este normal, mai ales dupa asemenea efort. Continua sa faci sport aceste zile, altfel vei avea dureri puternice.