| andreea2andu a întrebat:

Am fost si la endocrinologie si am facut o ecografie si la ginecolog unde m-a consultat si mi-a facut ecografie transvaginala. doctorul mi-a zis ca am un chist la ovarul stang si nu a amintit nimic de o sarcina, dar nici eu nu l-am intrebat. Desi au iesit 4 teste negative, doctorul nu a zis nimic de vreo sarcina, eu tot ma tem de asta. Stiu ca trebuia sa il intreb. dar presupun ca ar fi trebuit sa vada si sa imi zica daca sunt. Ciclu am avut doar doua zile si a curs foarte putin. Asta ma ingrijoreaza cel mai tare. Dar, pe langa dureri de burta am si dureri puternice de stomac, ameteli, greata. Am avut si simptome care m-au dus cu gandul la apendicita insa nu m-a durut tot timpul in partea dreapta. Nu stiu ce sa cred, sper doar sa nu fie vorba de o sarcina. Mai este posibil? Odata ce nu au vazut 2 doctori iar testele au iesit negative? Tin sa subliniez faptul ca nu am mai facut sex neprotejar de o luna si ceva. Daca este cineva care stie sa "citeasca" ecografiile, ii dau poze sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te stresezi DEGEABA în privinţa unei eventuale sarcini!

NU este vorba de nici o sarcină; simptomele pe care le ai se datorează faptului că ai ovare micropolichistice sad
Rezultatele la prima ecografie "explică" destul de CLAR acest lucru.

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
pentru chisturi se va efectua o laparoscopie iar restul vor fi discutate cu un medic ginecolog si eventual sa mai faci o ecografie.
O zi buna.