| Mihalache_Florentina_1972 a întrebat:

Am gasit intr-0 dimineata 5 ratoi lesesti mari decapitati,ceva le-a smuls capul,ne-am gandit ca ar putea fi dihor, vreau sa duc carnea la analiza pentru ca parintii mei nu s-au indurat sa dea lesurile la gunoi, i-au transat si bagat la congelator; pot fi consumati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu as spune sa nu ii consumati pana nu primiti rezultatele analizelor.

| petre059 a răspuns:

Ia ratoiul si mergi cu el la analiza, poate nu ia omorat un dihor, poate fi si caine(turbat) vulpe...e cam riscant sa mananci!

| jocker007 a răspuns:

Nu -i manca vrei sa te imbolnavesti dracu.Pot fi decapitati de sobolani, vulpe, sau dracu stie ce care pot transmite boli.