| Chevalie12 a întrebat:

Am gasit o mica umflatura, are un simt sferic la atingere, in zona dintre anus si baza scrotului. Exista posibilitatea sa fie o tumoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Mai probabil un furuncul, e o zona unde riscul de furuncule e mare.

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai, daca esti predispus genetic, simptome.
Cel mai probabil este vorba de hemoroizi, insa nu risca si du-te la doctor.

| Chevalie12 explică (pentru OoBunnyoO):

Hemoroizii nu apar pe dinauntru? Umflatura este pe dinafara.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Chevalie12):

Hemoroizii pot fi si interni si externi, adica pe dinafara.

Răspuns utilizator avertizat
| Silvia93 a răspuns:

Tumoare nu cred dar hemoroid da.