| lăngătinemereu a întrebat:

Am lipsa de calciu si am o vecina carei doctor si iau claciu GLUCAONAT DE CALCIU 10 %.
GLUCAONAT DE CALCIU 10 % Dar trebuie cu injectie sau luat cu apa ce ziceti cu injecti su cu apa. Funda va rog numi este frica de injecti dar 20 zile dimineata si seara mi se pare prea mult si eu am parul lung si trebuie splat dess ce ziceti cai mai bine pentru mine injeectia nu se face la maini. FUNDA VA ROG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Si eu iau tot din asta. Daca nu vrei injectii, atunci bea fioloa ca pe apa, dar ai grija sa mananci ceva inainte pentru ca irita mucoasa stomacala.

| lăngătinemereu explică (pentru AdelinaC):

Cum te cheama pe facebook

6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Cel mai bine e asa cum ti-a spus medicul tau curant, dupa ce a stabilit un diagnostic de certitudine, pe baza unui examen clinic si a unor investigatii de laborator. Nu pe baza unei suete in lift intre vecini.

| lăngătinemereu explică (pentru Empathizer):

Nuca a zis cum vreau cu apa sau fara
si vecina ie doctorul meu

| Empathizer a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Daca medicul a lasat la alegerea ta cum sa iei Gluconatul de Calciu, ia-l asa cum iti convine. Din cate am inteles, ca nu spui foarte clar, preferi sa bei calciul asta. Atunci bea-l.