| anonim_4396 a întrebat:

Am luat in urma cu 2 ani herpes de la una ce m-o barbierit cu masina de tuns si de atunci nu mi s-a mai vindecat, aveti vreo idee de ce mi-au ramas semnele? Pe buze am herpesul. Inca s-a mutat si intr-o alta parte. Ofer funda happy cui ma poate ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Du te si faci analizele si vezi ce virus ai contactat si tratezi problema.Barbiereste te acasa, nu mai lasa pe toti sa puna toate murdariile pe fata ta.E mult doi ani cine stie ce o fi.In mod normal trebuie sterilizat tot ca la dentist dar nu le pasa, decat sa ia banii.Herpesul se face de obicei de la stafilococ auriu dar de atunci trecea, e sensibil la anticorpi.

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

2 ani și nu s-a vindecat herpesul...n-am mai auzit așa ceva. Da-ti cu crema Aciclovir pe herpes

| Raducons a răspuns:

Ai facut analize la ficat sa vezi cum stai, poate ai alta problema, Un herpes se vindeca repede

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

Nu am facut, dar de cand m-a barbierit cu masina de tuns mi-a aparut si de atunci aproape asa au ramas. stiu ca aratau ca niste besici galbene sau nu mai stiu exact ce culoare avea.

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

Poate am contactat alta afectiune ce seamana cu herpesul ideea e ca e de la aparatu de tuns, la tuns pe un mos si dupa ma barbierit cu masina si mi-o dat jegoasa si pe buze cu masina

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

Dar ce fel de analiza? E bine daca pun crema aciclovir?

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci analila sange si vezi daca ai la ficat ceva sau un virus in corp.Nu prea e indicat sa pui creme pentru ca ii intarzi vindecarea

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Du te si faci analizele si vezi ce virus ai contactat si tratezi problema.Barbiereste te acasa, nu mai lasa pe toti sa puna toate murdariile pe fata ta.E mult doi ani cine stie ce o fi.In mod normal trebuie sterilizat tot ca la dentist dar nu le pasa, decat sa ia banii.Herpesul se face de obicei de la stafilococ auriu dar de atunci trecea, e sensibil la anticorpi.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Doctor ca altfel mori serios