| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un herpes în colțul buzei, iar după ce s-a vindecat a rămas acolo o urmă roșie destul de slab observabilă. A trecut o săptămână de atunci. Aveți idee cu ce sa îmi dau să revină la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca o crema de galbenele

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru SaturniFraternitas):

Permite-mi sa te contrazic putin.
Am avut si eu herpes si la fel, ramasesem cu o pată mica, iar crema de galbenele m-a ajutat. Ar trebui sa te documentezi putin pe net despre folosintele ei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru SaturniFraternitas):

Lasa-i fetei un raspuns mai bun daca stii si hai sa lasam glumele deoaprte, ca nu isi au rostul aici. Pace.

Răspuns utilizator avertizat
| Docmiau a răspuns:

Acyclovir, Zovirax