| Rebbbeca a întrebat:

Am luat paduchi de la scoala, de o saptamana sau de joi sau vineri, insa de-abia azi am descoperit ca am. Totusi prea putini. M-am spalat pe cap si m-am limpezit cu otet si dupa mama m-a curatat cu un pieptene cu dintii desi, imediat aplicand gaz.
Intrebarea mea este daca gazul omoara si ouale lor si daca are ceva daca ma dau si maine dimineata, din moment ce vreau sa-i elimin pana luni.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Am avut deseori cand eram mica asa ceva, cu gaz te dai bine o singura data, stai vreo 2, 3 ore si dusi au fost,e puternic si ii arde, inclusiv oualele, dar vei ramane in schimb cu oualele in par pentru ca alea nu se dezlipesc cu nimic, astepti sa iti creasca parul sa il tunzi, doar asa se vor duce toate

3 răspunsuri:
| FashionDiva a răspuns:

Pai nu mai este nevoie de gaz :)) acum sunt produse care te scapa de paduchi, spre exemplu http://www.nitolic.ro vand niste produse pentru paduchi, cu ele am tratat baietelul meu, a durat fix o zi. Omoara si lindinile (ouale paduchilor).

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy

| Dulcicka1 a răspuns:

Buna.Nu poti scapa de ei in doua sau nu stiu cate zile pana Luni.Si eu am avut.Crede-ma.Nu e usor!
Poti gasi la farmacie un sampon special care...da.Omoara si ouale.Costa vreo 16 lei.In vreo saptamana iti vor muri daca ai putini.
Iar, despre gaz...trebuie sa te dai zilnic cu el. Daca vrei ca parul tau sa nu miroasa urat la scoala te poti da cu un parfum pe cap si gata.
Mult noroc.