| buburuza_7398 a întrebat:

Am luat prima folie de anticonceptionale si acum am facut pauza o saptamana, saptamana in care ar trebui sa vina (menstra) si chiar mi-a venit! Marti se implineste saptamana de pauza si ar trebui sa incep a2a folie de anticonceptionale...chestia e ca mie mentruatia nu o sa imi treaca pana marti...intrebarea mea este cum fac? Incep a2a folie de anticoncep. chiar daca sunt pe stop?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, in a8-a zi( dupa cele 7 de pauza) incepi obligatoriu a 2 a folie.

| mona a răspuns:

Nu cred ca are importanta daca tia trecut sau nu, daca trebuie so incepi pe a doua folie, incepe o

| cristinaaa52 a răspuns:

Da.Urmatoarea folie de anticonceptionale se incepe chiar daca mai ai sangerari menstruale.Eu am luat anticonceptionale timp de 3 luni.Lunea luam ultima pastila.De marti pana martea cealalta eram la pauza.Vinerea imi venea menstruatia.Martea incepeam blisterul urmator. Miercurea imi trecea.Si inainte sa iau anticonceptionalele menstruatia ma tinea7-8 zile. Sper ca ti-am fost de ajutor.Numai bine,happy