| anonim_4396 a întrebat:

Bună, cum se iau anticoncepționale? Mai am o pastila pentru mâine si am pauza de 7 zile in care ar trebui sa vina menstra, doctorul mi-a spus sa încep folie noua din a 5 a zi de menstra.
Mie daca a 5 a zi se sincronizează după cele 7 zile de pauza atunci încep folia sau cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

E simplu
Incepi folia
După ce au trecut cele 4 zile 5 zile de la ciclu

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu nu stii atunci degeaba ai fost la medic le vei zapacii pana le va lua dracu, si vei ramane insarcinata la primul contact sexual deoarece i ei aiurea pastilele, mergi la medic cu o foaie si un pix si intreaba l cum sa i ei pastilele si scrie pe foaie ca sa stii, nu stim noi cum trebuie sa le i ei tu, nici macar tu nu sti.