| No a întrebat:

Am mainile uscate din cauza frigului. Cu ce imi pot da sa am din noi pielea fina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Cu crema de galbenele, sau de aloe vera.

| Natashha a răspuns:

Foloseste crema hidratanta seara. Ziua cand stai in frig, foloseste manusi, ideal ar fi sa-si acopere palma in totalitate.incearca sa te speli cu apa calda seara apoi da-te cu crema.In perioada asta e chiar necesar.

| SindyR a răspuns:

Incearca sa tii mainile in apa RECE timp de 10-20 de secunde. Si dupa stergete bine pe maini si date cu nivea crema pentru maini. Vei avea mainili foarte fine. Bafta!

| aurasauras a răspuns:

Glicerina citrica pentru maini - Farmec, nu exista altceva mai bun

| TheBloodyRoses a răspuns:

Daca vrei ai putea folosi niste aloe vera sau niste crema hidratanta. Mainile sa fie acoperite si ar fi bine sa te speli si cu putin apa calda.