| iongeorge2000 a întrebat:

Salut, TPU. Azi un coleg a făcut o glumă proastă și mi-a dat cu un spray special pentru curățarea ecranului de la smartphone pe mână. Problema este că iarna trecută am avut mâinile foarte uscate din cauza frigului și abia acum o lună și ceva și-au revenit. De asemenea, pe locul unde a dat cu spray-ul acela pielea s-a înroșit un pic și arată de parcă ar fi mai uscată. Am încercat să mă spăl pe mâini și tot se vede acel semn pe piele (m-am spălat pe mâini după două ore). Precizez că nu mă ustură pielea. Întrebarea este: trebuie să mă dau cu o cremă pe mâini sau o să treacă acel semn de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| vlad1000 a răspuns:

Poate esti tu mai sensibil happy Cel putin si eu am o piele mai sensibila.Eu zic ca o sa treaca destul de repede happy